آموزش سئو به سبک حرفه ای ها | آموزش های رایگان سئو و بهینه سازی برای موتور های جستجو

آموزش سئو ، چرا باید به طور کاملا حرفه ای و تکنیکال سئو را آموزش ببینیم؟ منابع زیادی در این حوزه وجود دارند که هر کدام از آن ها اطلاعات مربوط به خودشان را دارند. خیلی از این منابع خواهان این هستند تا به شما روش هایی را آموزش دهند که ممکن است سایتتان به احتمال زیاد توسط گوگل اسپم شناخته شود و به قول خودشان خیلی سریع به رتبه ی بالایی در گوگل می رسید ولی اکثر این روش ها زیاد حرفه ای نیستند و گوگل نیز هر روزه الگوریتم های خود را بهبود می بخشد تا جلوی این سایت ها را بگیرد.

سئو چیست؟

در ابتدا کلمه SEO که مخفف کلمه Search Engine optimization است و معادل فارسی آن خیلی ساده بهینه سازی برای موتور های جستجو است به شما توضیح می دهیم.

آموزش سئو

آموزش سئو ، سئوی داخلی و سئوی خارجی به چه معناست؟

برای یادگیری سئو لازم است تا بدانید سئوی یک سایت از پارامتر های خیلی زیادی تشکیل شده است که عملا تمام این پارامتر ها به دو دسته تقسیم می شوند. سئوی داخلی که به آن (on page) هم می گویند، اولین کاری است که باید برای بهبود رتبه سئوی یک سایت انجام دهید اما همه ماجرا فقط سئوی داخلی نیست! سئوی خارجی (off page) نیز اهمیت بسیار ویژه و بالایی دارد. اما منظورم از سئوی خارجی دقیقا چیست؟ تمام آن کارهایی است که ما در خارج از وبسایتمان انجام می دهیم را سئوی خارجی می گویند. چند مورد از کارهایی که برای سئوی خارجی معمولا انجام می دهیم عبارتند از لینک سازی یا همان لینک بیلدینگ، فعالیت در شبکه های اجتماعی فعالیت در فروم و انجمن های مختلف، همچنین انتشار ریپورتاژ های اصولی و با استراتژی و … که دنیایی از کارهایی است که میتوانید برای سئوی خارجی انجام دهید اما یک سئوکار حرفه ای با استراتژی و زمان بندی درست پیش می رود تا در نهایت سایت خودش را در کلمه کلیدی که خواهانش است به صفحه اول گوگل بیاورد.

نمودار راهنمای سئوی داخلی

  • تجربه کاربری
  • عنوان سئو
  • متا دیسکریپشن
  • مرجع بودن مطلب
  • استفاده از کلمات کلیدی مرتبط

نمودار راهنمای سئوی خارجی

  • لینک سازی خارجی
  • فروم و انجمن ها
  • ریپورتاژ اصولی
  • شبکه های اجتماعی

آموزش سئو مبتدی

سئوی مبتدی همان آموزش مفاهیم اولیه بهینه سازی برای موتور های جستجو نظیر گوگل، یاهو، بینگ می گوییم که ما باید در ابتدا یاد بگیریم برای چه باید سئو انجام دهیم و چه فاکتورهایی در انتخاب کلمات کلیدی را در ابتدای کارمان داشته باشیم. ما دوره آموزشی رایگانی رو برای شما عزیزان تهیه کرده ایم تا اگر تازه سایت خودتون رو راه اندازی کرده اید با استراتژی درستی اون رو هدایت کنید. شما تو این دوره آموزشی رایگان یاد می گیرید که چطور سئوی وبسایت خودتون رو بهبود ببخشید و مخصوصا اگر سئوی خوبی ندارید و یا در ابتدای کارتان هستید بهتر است چه اقداماتی برای بهبود و رشد کسب و کارتان و بهینه سازی آن برای موتورهای جستجو داشته باشید.
قطعا در ابتدای شروع کسب و کار اینترنتی خودتان نیاز دارید تا این اصول را کسی به شما آموزش دهد. نکته مهم این است که افراد بسیاری را می بینم که در ابتدای کار خود را در انبوهی از اطلاعات غرق کرده اند و این اطلاعات برای آن ها کاملا گنگ است. زیرا قدم به قدم و اصولی این راه را نرفته اند. ما در این دوره آموزشی رایگان سعی کردیم تا سئو مبتدی را قدم به قدم به شما آموزش دهیم.

دوره آموزش سئو مبتدی